SiteMiz KapaLıdır [BakımDa]

SiteMiz KapaLıdır [BakımDa]

Sitemiz uzun Bir aradan Sonra tekrar OnLine olcaktır.. ayrıca sitemiz 6 Nisan 2011 tarihi itibariyLe bakıma alınmıştır.. en kısa sürede tekrar hizmet vermeye calışacağız.. Sitemize yeni bilgili admiler alınakcatır..
 
AnasayfaAna sayfaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Facebook HackroaRs
En son konular
» Bu sene kim şampıyon olur?
Çarş. Nis. 27, 2011 6:34 am tarafından 

» Tüm üyeLerimize duyuru..!
Cuma Nis. 08, 2011 10:44 pm tarafından 

» turkojan 4.0 (gold edition) videolu anlatımm
Perş. Mart 17, 2011 6:16 am tarafından reda

» n keylogger v12 gel hackadim
Cuma Ara. 24, 2010 8:16 pm tarafından merotova

» ProRat en iyi 20 özellikli sizi eqlendiren hacker programı!!!
Perş. Ara. 23, 2010 5:09 am tarafından iboksk23

» Not defterinden virüs yapma gel birden fazla virüs kodu var!!!!!
Perş. Ara. 23, 2010 3:55 am tarafından iboksk23

» 2011'in ilK msn hack programi!
C.tesi Kas. 13, 2010 2:23 am tarafından qnayf

» 2011'in ilK msn hack programi!
C.tesi Kas. 13, 2010 2:23 am tarafından qnayf

» İşte ÖzeL HEsapMakınası
C.tesi Haz. 05, 2010 3:43 am tarafından 

Similar topics
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

Sosyal bookmarking sitesinde VeBaHaCKTeaMS adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde SiteMiz KapaLıdır [BakımDa] adresi saklayın ve paylaşın
Istatistikler
Toplam 175 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: rechko

Kullanıcılarımız toplam 448 mesaj attılar bunda 397 konu

Paylaş | 
 

 nasil spyware ve adware den bilgisayarinizi korumak icin

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Kayıt tarihi : 31/12/69

MesajKonu: nasil spyware ve adware den bilgisayarinizi korumak icin   C.tesi Ocak 23, 2010 5:55 am

Nasıl spyware ve adware den Bilgisayarınızı korumak için


Sanki spam, virüs ve solucanlar kadar kötü değil. Adware and spyware are here to sap the remaining life out of your productivity and privacy. Adware ve spyware burada verimlilik ve gizlilik dışında kalan hayat SAP üzeresiniz. Cookies are harmless in comparison! Çerezler göre zararsızdır!

Adware is software that displays advertisements on your computer. Adware yazılım bilgisayarınızda görüntüler ilanları. These are ads that inexplicably pop up on your display screen, even if you're not browsing the Internet. Bu reklamlar, açıklanamaz görüntü ekranda pop up olsanız bile, İnternet tarama değilsin vardır. Some companies provide "free" software in exchange for advertising on your display. Bazı şirketler "ekranda reklam karşılığında ücretsiz" bir yazılım sağlarlar. It's how they make their money. Nasıl onlar para kazanmak's.

Spyware is software that sends your personal information to a third party without your permission or knowledge. Spyware üçüncü bir tarafa izniniz veya bilginiz olmadan kişisel bilgi gönderir yazılımdır. This can include information about Web sites you visit or something more sensitive like your user name and password. Bu ziyaret edin veya daha fazla bir şey kullanıcı adı ve şifre gibi hassas Web siteleri hakkında bilgi içerebilir. Unscrupulous companies often use this data to send you unsolicited targeted advertisements. Vicdansız şirketler çoğunlukla bu verileri istenmeyen hedefli reklamlar göndermek için kullanın.

I've noticed more postings in the Microsoft Windows XP newsgroups about these threats. Ben bu tehditlere hakkında Microsoft Windows XP haber grupları daha ilanları farkettik. Many of the postings ask how they can tell if they have spyware on their systems and how to remove spyware if they find it. Ilanları çoğu eğer kendi sistemlerini ve casus yazılım varsa bunu bulmak nasıl casus kaldırmak için nasıl söyleyebilirsiniz istiyoruz. A small handful asks how to fix problems left over after removing spyware. Küçük bir avuç sorunların nasıl casus çıkardıktan sonra kalan düzeltmek ister. I'm glad to see a lot of the advice offered from other enthusiasts and I'm going to share some of that advice with you in this month's column. Ben görün meraklıları sunulan görmek biraz çok sevindim ve ben bu ayın sütunda sizinle bu tavsiye paylaşmak için gidiyorum.

Windows Media Player 9 Series Questions Windows Media Player 9 Serisi Sorular
Now I know that a small number of you think of Windows XP, Windows Media Player, or Windows Messenger as spyware. Şimdi size küçük bir sayıda Windows XP, Windows Media Player veya Windows Messenger casus yazılım gibi düşündüğünü biliyorum. The reason I disagree is that Microsoft provides a good combination of privacy notice and choice to users regarding the use of Web services and the sharing of information. Ben katılmıyorum nedeni Microsoft'un gizlilik bildirimi ve kullanıcıların Web hizmetlerinin kullanımı ile ilgili seçim için ve bilgi paylaşımı iyi bir kombinasyon sağlayan. For example, when you first run Windows Media Player 9 Series, you're given a chance to review the privacy options and make changes as you see fit. Örneğin, ilk, you're verilen bir şans gizlilik seçenekleri gözden geçirmek ve değişiklik yapmak gibi uygun gördükleri Windows Media Player 9 Serisi çalıştırın. To further preserve your privacy, the default value of the player ID is set to "anonymous." Daha Gizliliğinizi korumak için, oyuncu kimlik varsayılan değeri "anonim olarak ayarlanır."

Top of page Sayfa başı
Is Your PC Affected by Spyware? PC Yazılım etkilenir?
The main problem that most people notice with either kind of program is that they cause performance issues with their computers. Temel sorun insanların çoğu programın her iki tür fark onların bilgisayarlarda performans sorunları nedenidir. For example, Internet Explorer might not work properly any more, your computer might hang more frequently, or your computer might slow down significantly. Örneğin, Internet Explorer düzgün bir daha, bilgisayarınızı daha sık veya askıda olabilir bilgisayarınızı önemli ölçüde yavaşlatabilir çalışmayabilir. Removing spyware successfully is difficult enough to make preventing it in the first place a priority. Casus başarıyla yeterli ilk etapta öncelikli bunu önlemek yapmak zordur çıkarma.

Unauthorized adware and spyware usually install on your computer covertly by using one of two methods: Yetkisiz reklam ve genellikle bilgisayarınızda gizlice iki yöntemden birini kullanarak yükleyin casus:

• • Tricking you into clicking a link that installs it. Bir bağlantıyı tıklayarak sizi kandırma yükler bu. Links to spyware can be deceptive. Linkler aldatıcı olabilir casus yazılım. For example, a Web site that's trying to push spyware onto your computer might open a window that looks like a Windows dialog box, and then trick you by installing when you click a Cancel button to close the dialog box. Örneğin, bir Web sitesinin bilgisayarınıza bir pencere bir Windows iletişim kutusu gibi görünüyor ve bir İptal düğmesi tıkladığınızda yükleyerek iletişim kutusunu kapatmak için size hüner açabileceğini casus itmeye çalışıyor. Sometimes, spyware pushers will put a fake title bar in an empty window, and then install spyware when you try closing the window. Bazen, casus pushers boş bir pencerede, sonra sahte bir başlık çubuğu koyacağız casus yazılım yükledikten penceresini kapatarak deneyin.

• • Installing freeware that includes it. Bunun içerir ücretsiz yükleme. For example, you might install a free file-sharing program that surreptitiously installs spyware on your computer. Örneğin, ücretsiz bir dosya yüklemek olabilir-o gizlice casus bilgisayarınıza yükler programı paylaşımı. File-sharing programs can be a major conveyor of adware. File-adware önemli bir taşıyıcı olabilir paylaşım programları.


Once installed, spyware can transmit your personal information and download advertisements 24 hours a day. Kurulduktan sonra, casus yazılım, kişisel bilgilerinizi ve download reklamlar 24 saat iletebilir. It can also hijack your browser settings, such as your home page or search page. Ayrıca ana sayfası veya arama sayfası gibi tarayıcı ayarlarınızı, kaçırmak olabilir.

Top of page Sayfa başı
Protect against Spyware and Adware Korumak spyware ve adware karşı
Without help, you have no way to prevent adware or spyware. Yardım olmadan önlemek yolu yoktur reklam veya casus yazılım. Old antivirus programs don't even prevent adware, since they didn't consider them viruses or worms. Hatta adware, çünkü bunları virüs veya solucan olarak görmediği engel yoktur Eski antivirüs programları. First, you usually give permission to install adware, although you do so unwittingly because adware and spyware pushers are deceptive. Çünkü adware ve spyware pushers aldatıcı olmasına rağmen bunu farkında olmadan yapmak Öncelikle, genellikle adware yüklemek için izin verin. Second, adware doesn't behave like a typical virus or worm. Ikinci, adware tipik bir virüs veya solucan gibi davranmak değildir. They don't usually do actual damage to your computer, other than wrecking its performance, and they don't spread themselves using your address book. Genellikle bilgisayarınıza gerçek zarar, performans yıkım dışında yapmazsanız, ve adres defterinizi kullanarak kendilerini yayılmazlar. (Although some kinds of adware can break your anti-spyware tools.) (Her ne kadar reklam bazı tür anti-casus yazılım araçları zarar verebilir.)

Things are changing for the better, though. Şeyler için daha iyi, ancak değişiyor. Most popular antivirus products now include adware and spyware scanning. En popüler antivirüs ürünleri şimdi adware ve spyware taraması içerir. For example, the latest versions of McAfee VirusScan , Norton AntiVirus 2004 , and Trend Micro PC-Cillin 2004 now scan for some adware and spyware. Örneğin, McAfee VirusScan, Norton AntiVirus 2004, ve Trend Micro PC en son sürümlerini-Cillin 2.004 şimdi bazı adware ve spyware taraması.

Also, some Internet service providers (ISPs) are introducing protection from adware and spyware. Ayrıca, bazı İnternet servis sağlayıcıları (ISP) adware ve casus yazılımlardan koruma sunuyoruz. For example, America Online (AOL) announced in January spyware protection as an enhancement for AOL 9.0 Optimized. Örneğin, America Online (AOL) Ocak AOL için bir donanım olarak casus yazılımlara karşı koruma 9,0 Optimize duyurdu. EarthLink also provides adware and spyware protection through the latest version of its software. EarthLink ayrıca yazılımının son sürümü ile adware ve spyware koruma sağlar. Of course, to take advantage of the built-in protection that antivirus products and ISPs provide, you have to update to the latest versions, and keep the anti-spyware/adware signatures current. Elbette, antivirüs ürünleri ve ISS'ler sağladığı koruma yerleşik, en son sürümlerine güncelleştirmek için faydalanmak ve anti-spyware/adware imzaları güncel tutmak.

Top of page Sayfa başı
Prevent Unwanted Installation İstenmeyen Kurulum önle
Companies pushing adware and spyware are relying on two things: your desire for free software and your gullibility. Şirketler adware ve spyware iki şey dayanarak şunlardır: iterek özgür yazılım ve saflık için arzu. I've had two friends bring me their computers after they were seriously infected with adware. Sonra ciddi reklam ile enfekte olmuş iki arkadaş bana bilgisayarlarında getirmek oldu. In one case, the culprit was my friend's craving for free file-sharing software. Bir durumda, sanık ücretsiz dosya paylaşım yazılımlarının için arkadaşımın içme isteği oldu. His desktop was a mess with countless icons for programs that he downloaded from the Internet. Kendi masaüstü o internetten indirilen programlar için sayısız simgeleri bir karışıklık oldu. I was aghast. Ben donakalmış oldu. What he didn't realize is that he gave implicit permission to install adware. What he didn't realize yaptığı örtülü reklam yazılımı yüklemek için izin verdi. He knows better now. O şimdi daha iyi bilir.

My other friend isn't a freeware glutton. Benim diğer arkadaş, ücretsiz obur değildir. Instead, she has a habit of clicking the Yes or OK buttons on every dialog box she sees. Onun yerine o gördüğü her iletişim kutusunda Evet veya Tamam düğmelerini tıklayarak bir alışkanlığı var. Even suspicious-looking dialog boxes that don't pass close scrutiny. Bile şüpheli olduğu yakın plandan bakınca geçemiyor iletişim kutularını arıyorum. Of course, when a dialog box pops up asking if it's OK to install a new program, she clicks the Yes button. Elbette, bir iletişim kutusu eğer yeni bir program yüklemek için sakınca isteyen çıkar, o Evet düğmesini tıklar.

The lesson that you can learn from my friends will help you prevent the installation of most adware and spyware: Ders benim arkadaşlar sizi en adware ve spyware yükleme önlemeye yardımcı olur öğrenebilirsiniz:

• • Make sure the programs you install don't contain adware. Many freeware programs do include adware. Adware dahil emin olun programları adware içermez yükleyin. Çoğu ücretsiz programlar yapmak. It's how the publishers make their money. Nasıl yayıncıların para's. If you're not sure, read the license agreement carefully (these are usually shown directly or through links as part of the installation process). Eğer emin değilseniz,) lisans sözleşmesini dikkatle (bu genellikle doğrudan ya da bağlantıları sayesinde kurulum sürecinin bir parçası olarak gösterilir okuyun. Also, check the publisher's Web site very carefully. Ayrıca, çok dikkatli üreticisinin Web sitesini kontrol edin. If you're still not sure, search Google Groups for the name of the program and the keywords adware or spyware . Eğer hala emin değilseniz programın adını ve anahtar kelimeleri reklam veya casus yazılım için arama Google Gruplar. If you don't find any postings about it, then you're probably OK. Eğer ilgili ilanları bulamazsanız, büyük ihtimalle ok.

• • Install a pop-up blocker to prevent adware and spyware pop-up windows. Much spyware installs after you click a deceptive link in a pop-up browser window. Bir pop-up engelleyicisi adware ve spyware pop-up pencereleri engellemek için yükleyin. Much casus yazılım yükleyen bir pop-up tarayıcı penceresinde tıkladığınızda bir aldatıcı bağlantıyı sonra. Install a pop-up blocker, and you won't even be tempted to click those links. Ve bir pop-up engelleyicisi yükleyin bile tıklatın cazip olmayacak bu bağlantılar. My two favorite pop-up blockers are completely free. Benim iki favori pop-up blocker tamamen ücretsizdir. The first is the new MSN Toolbar . İlk yeni MSN Araç Çubuğu olan. The second is the Google Toolbar . İkinci Google Araç Çubuğu olan. Pop-up windows are annoying time wasters anyway, so you'll thank yourself later. Pop-up pencereler rahatsız edici zaman wasters zaten, daha sonra kendinize teşekkür ellerin. If you're a Windows XP user, look for a service pack this summer (Service Pack 2) that will include a number of great security features, as well as a pop-up blocker for Internet Explorer. Eğer büyük güvenlik özellikleri bir dizi olarak bir pop-Internet Explorer için up engelleyici içerecek bir Windows XP kullanıcısıysanız, bir hizmet paketi aramak bu yaz (Service Pack 2) konum.

• • Don't unwittingly install adware or software. If you do click what seems like a innocuous link, and then you see a dialog box similar to the one shown in Figure 1, don't click the Yes button to install the software . Yazılımı yüklemek için farkında olmadan reklam veya yazılım yüklemeyin. Eğer ne zararsız gibi görünen bağlantıyı tıklayınız ve sonra bir iletişim kutusu bir Şekil 1'de gösterilen benzer görmek, Evet düğmesini tıklamayın. In this example, I was expecting to install a program from Microsoft so I feel safe. Bu örnekte, Microsoft ile bir program yüklemek için bu yüzden güvende hissediyorum bekliyordum. If in doubt, however, do not proceed. Şüpheniz Ancak, ilerlemek zorunda değildir. This dialog box is your last line of defense, and you should only install programs from the Internet that you chose to install. Bu iletişim kutusu savunma son satırı, ve sadece bu yüklemeyi tercih İnternet programları yüklemelisiniz. This is akin to giving someone your credit card number who calls you at home. Bu kişi kim aramalar kredi kartı numarası vermek için benzer bir evde. It's a different story if you called them. Farklı bir hikaye eğer onlara deniyor. Installing Windows XP SP 2 (when it's available later this summer) will also provide some help by suppressing unsolicited downloads of ActiveX controls (a popular vehicle for spyware). Windows XP SP 2 Yükleme (zaman sonra bu yaz) Ayrıca, ActiveX denetimlerini casus yazılım (popüler bir araç) ve bastırarak istenmeyen siteleri tarafından yardım sağlayacaktır kullanılabilir.Figure 1: Only click Yes if you trust the publisher and want the software. Şekil 1: Sadece Evet'i tıklatın Eğer yayıncı güven ve yazılım istiyorum.


Spyware scanners and some virus scanners with spyware signatures can help combat spyware. Spyware tarayıcı ve casus yazılım imzaları ile bazı virüs tarayıcılar mücadele casus yardımcı olabilir. However, the best strategy is to be discriminating about what you choose to download and install. Ne indirmek ve yüklemek seçmek hakkında ayrımcılık Ancak, en iyi stratejidir.

Top of page Sayfa başı
Check Your Computer Bilgisayarınızı kontrol edin
If you're even thinking about scanning your computer for adware and spyware, then you're probably experiencing some of the symptoms I described earlier in this article. Eğer bile adware ve spyware, büyük ihtimalle bazı Daha önce bu makalede anlatılan belirtiler yaşıyorsanız bilgisayarınıza tarama düşünüyorsanız. Those include instability, performance problems, or possibly a hijacked Web browser. Bu istikrarsızlık, performans sorunları, ya da muhtemelen Kaçırılmış bir Web tarayıcı içerir.

There is software specifically designed for detecting spyware and adware, and helping you remove it. Orada özellikle yazılım tespit için tasarlanmıştır spyware ve adware ve bunu kaldırmak yardımcı olur. The one with which I'm most familiar is Ad-aware from Lavasoft . Bu en çok tanıdık kulüpler ile Ad-Lavasoft gelen farkındadır biri. This is the program that I recommend to most of my friends. Bu programı arkadaşlarıma çoğuna öneririz. A freeware version is available for use by individuals at home. Bir ücretsiz sürümü evde bireyler tarafından kullanım için mevcuttur. A commercial version is also available for use in corporate environments. Ticari versiyonu da kurumsal ortamlarda kullanım için mevcuttur. A program like Ad-aware finds adware and spyware on your computer and then removes them. Reklam gibi bir program-farkında adware ve bilgisayarınızda casus yazılım ve sonra onları kaldırır bulur.

You can find more adware and spyware removal tools at the Spyware Protection and Removal guide. Daha adware ve spyware kaldırma araçları Casus Yazılım Koruma ve Temizleme rehberi de bulabilirsiniz. This Web page includes links to popular spyware removal programs, as well as a number of useful articles. Bu Web sayfası gibi yararlı birçok makale popüler casus yazılım temizleme programları bağlantılar içerir. If you're not going to use a popular program like Ad-aware, however, search Google Groups for the name of the program you do choose. Eğer ancak, seçerim programın adını aramak Google Gruplar reklam gibi popüler bir programı farkında, kullanacağız demektir. Some spyware removal software can cause as many problems as it fixes, and you want to find out about these problems before using unproven software. Bazı casus yazılım kaldırma o kadar sorunlar olarak düzeltmeleri neden olabilir ve bu sorunlar hakkında ispatlanmamış yazılımı kullanmadan önce öğrenmek istiyorum.

Tip: Malke, a Microsoft MVP, offers this tip in the Windows XP Newsgroups: "It's best to run antivirus and spyware removal tools in Safe Mode." İpucu: Malke, Microsoft MVP, Windows XP Newsgroups Bu ipucu sunuyor: "Güvenli modda antivirüs ve casus yazılım temizleme araçları çalıştırmak için en iyisi." This is because removal tools sometimes can't remove spyware from your computer while it's running. Çalışırken çünkü kaldırma araçları bazen casus yazılım bilgisayarınızdan kaldıramazsınız olmasıdır.

Top of page Sayfa başı
Get More Help Daha fazla yardım alın
The best place to ask questions about adware if you suspect your computer is infested is in the newsgroups. Eğer bilgisayarınızda şüpheleniyorsanız en iyi yer istila olduğunu haber gruplarına ve adware hakkında soru sormak. Specifically, the Windows XP Security and Administration and the Windows XP General newsgroups tend to be where most users post and answer these types of questions. Özellikle, Windows XP Güvenlik ve İdari ve Windows XP Genel haber grupları nerede çoğu kullanıcının mesaj olma eğilimi ve bu tür sorulara yanıt verin. Rather than wait for an answer to your question, however, I suggest that you search the Windows XP newsgroups at Google Groups . Yerine soruya bir cevap beklemek, ancak ben size Google Grupları olarak Windows XP haber gruplarını arama öneririz.

When you do post your questions, make sure you give a thorough description of the symptoms you're experiencing. Ne zaman, sorularınızı gönderebilirim sizin yaşadığınız belirtilerin ayrıntılı bir açıklama vermek emin olun. The more information you give, the easier it will be for other people to help you. Daha fazla bilgi size, o kişi için size yardımcı olacak kolay verir. For example, you'll want to describe your hardware configuration as much as possible. Örneğin, donanım yapılandırma mümkün açıklamak isteyeceksiniz. It is also important to describe any software that you've recently installed, since unwanted software often comes bundled with other applications. Ayrıca herhangi bir yazılım size son zamanlarda yüklediğiniz açıklamak için, istenmeyen yazılımları bu yana sık sık diğer uygulamalarla birlikte geliyor önemlidir. Be sure to describe any pop-up windows that have suddenly started appearing on your desktop and, if possible, include a screenshot of them. Herhangi bir pop-aniden masaüstünüzde görünmesini başladı ve mümkünse pencereleri açıklamak için, emin olun onları bir ekran yer alıyor.

Remember not to post anything in a newsgroup that you'd have a problem with millions of people seeing—particularly malicious people who would take advantage of personal information. Bir haber bir şey göndermek için değil unutmayın milyonlarca kişi görme ile ilgili bir sorun olurdu-özellikle kötü niyetli kişilerin kişisel bilgi yararlanmak olacaktır. So don't provide account names, IP addresses, or passwords. So hesap adları, IP adresleri veya şifreler vermeyin.

Even after posting your question, don't be disappointed if someone tells you to run a scanner like Ad-aware. Birisi size Reklam gibi bir tarayıcı-farkında bile çalıştırmak için söyler sorunuzu gönderirken, sonra hayal kırıklığına yoktur. Generally, if you suspect that your computer is infested with adware or spyware, this is the best advice. Eğer bilgisayarınızda reklam veya casus yazılım ile enfekte olduğundan şüpheleniyorsanız Genellikle, bu en iyi tavsiyem.

Expert Zone Columnist Jerry Honeycutt is a writer, speaker, and technologist who has written over 25 books, including Microsoft Windows XP Registry Guide (Microsoft Press, 2002). Uzman Bölgesi Columnist Jerry Honeycutt bir yazar, konuşmacı ve kimin Microsoft Windows XP Kayıt Kılavuzu (Microsoft Press, 2002) dahil olmak üzere 25 kitap, üzerinde yazılı olan bir teknoloji. He frequently writes about customizing and deploying Windows XP. Sık sık ilgili özelleştirme ve Windows XP dağıtmayı yazar. dest
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
nasil spyware ve adware den bilgisayarinizi korumak icin
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Para kazanmak
» Can Yücel- Senin İçin Yasak Dediler...
» nasil erkekler? nasil kizlardan hoslanirsiniz ?
» Arka Plan lar Ve birkaç figür
» İstiare ile evlilik yapılır mı?

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
SiteMiz KapaLıdır [BakımDa] :: Hacking Area :: Web - Domain Hack ve Web Site Güvenliği-
Buraya geçin: